Międzynarodowy turniej koszykówki

mtk1Dnia 29  kwietnia 2015 na obiektach sportowych zbudowanych w ramach realizacji projektu „Budowa otwartych obiektów sportowych przy LO Bogatynia” odbyła się kolejna międzynarodowa impreza sportowa zorganizowana w ramach współpracy naszej szkoły z HSG Turbine Zittau. Podczas imprezy odbył się turniej piłki koszykowej w dwóch kategoriach wiekowych. W zawodach wzięły udział dwie drużyny z Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni, jedna drużyna z LO w Bogatyni oraz reprezentacja szkoły Parkschule w Zittau. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej do lat 16 wygrała drużyna szkoły Parkschule z Zittau, a w kategorii wiekowej powyżej lat 16 pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni. Wręczono również dwie statuetki dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika. Podsumowując spotkanie zarówno gospodarze, jak i goście z Niemiec byli zadowoleni z rywalizacji i deklarowali chęć dalszej współpracy. 

mtk2mtk3